Hikayemiz

İstanbul'dan Bodrum'a uzanan bir kahvaltı yolculuğu... :)

IMG_20190513_191055.jpg

Birçok kişi gibi bizim de İstanbul'dan uzakta hayallerimiz vardı. Çok önemli olduğunu düşündüğümüz kariyerimizi bir kenara bırakacak, Ege kasabasında minimal bir hayat yaşayacaktık. Kız tarafı olan Mesude'nin (nam-ı diğer Mesu) Bodrumlu olması aslında rotanın nereye olacağını az çok belli ediyordu. Ve gün geldi dedik ki; daha fazla bu hayali ertelemeyelim ve Bodrum'da bir hayat kuralım!

İşte her şey önce bir adımla başlıyor. Koyduk önümüze hayalleri, aldık arkamıza aile desteğini, yaptık en incesinden bütçe detaylarını ve şehirden kaçış planını devreye soktuk. Aylardan Nisan, günlerden 15'te karar aldık ve Ağustos başında evi Bodrum'a taşıdık.

Planımız, Bitez'de yer alan ailemizin mandalin bahçesini bir kahvaltı yerine dönüştürmekti. Bahçe bakımı, mutfak telaşı, masa sandalye boyaması, çiçek dikmesi derken 31 Mart'ta attık masaları ağaçların altına, buyur ettik misafirleri bizim evin bahçesine..

Bu siteye gelmenize vesile olan Kuytu Bahçe'nin hikayesi işte biz 2 delinin hayali ile böyle başladı. Şimdi annemiz börekleri yapıyor, babamız portakalları sıkıyor, kardeşimiz masaya servis yapıyor derken baya yoğun işlerin içindeyiz ama bir görseniz pek de keyifliyiz.

Yazarak ancak bu kadar, daha fazlası için Kuytu Bahçe'ye bekliyoruz. Kahvaltı sizden, kahveler bizden... :)